Jelgava.lv

PAR JELGAVAS MĀKSLINIEKU BIEDRĪBU

Jelgavas Mākslinieku biedrība kā nevalstiskā organizācija dibināta 2009.gada 4.decembrī, kurā apvienojušies Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas nodaļas biedri un citi Jelgavas mākslinieki, kuri piedalās tās izstāžu darbībā. Savukārt Latvijas Mākslinieku savienības Jelgavas nodaļa tika radīta 1970.gada 28.decembrī un tās pirmais valdes priekšsēdētājs bija gleznotājs un grafiķis Guntis Strupulis (1933-1974).

Jelgavas Mākslinieku biedrībā darbojas dažādu paaudžu gleznotāji, grafiķi, tēlnieki, fotogrāfi, lietišķās mākslas meistari – keramiķi, stikla mākslinieki, tekstilnieki, ādas apdares meistari, rotkaļi, dizaineri, kā arī mākslas zinātnieki. Uz 2012.gada 1.martu biedrībā iestājušies 35 mākslinieki no Jelgavas pilsētas, Jelgavas, Ozolnieku un Talsu novada un Rīgas, tai ir trīs goda biedri, bet Jelgavas mākslinieku biedrības izstādēs un pasākumos ņem dalību vairāk kā 50 mākslinieku.

Biedrība rīko izstādes kā Jelgavā, tā Ozolnieku un Jelgavas novadā, Rīgā, citviet Latvijā un ārzemēs, piemēram, Igaunijā, Lietuvā, Baltkrievijā, Zviedrijā, Taivānā. Bez izstādēm tā organizē simpozijus un dažādus pasākumus, izdod katalogus un grāmatas, piedalās dažādu pilsētas iestāžu organizētajos sarīkojumos.

Jelgavas mākslinieku darbi glabājas Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Latvijas Nacionālais mākslas muzejā, Latvijas Mākslinieku savienības muzejā, kā arī Latvijas un citu zemju muzejos un privātkolekcijās.

lasīt vairāk
PRIEKŠSĒŽI
 
1970 - 1974
Andrejs Zvejnieks
1974–1978
1978 - 1992
     
Georgs Svikulis
1992-2007
Māris Brancis
No 2007