Jelgava.lv

Pasākumu saraksts 2014. gadā RSS

No 1.jūlija līdz 4.septembrim Sv. Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības izstāde "Ūdeņi". Izstādes svinīgā atklāšana 4.jūlijā pl.16.00 ( 30. jūnijs 2014. 17:14 )
No 1.jūlija līdz 4.septembrim Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē būs apskatāma Jelgavas Mākslinieku biedrības izstāde „Ūdeņi”. Jelgavas māksliniekiem ūdens tematika vienmēr bijusi uzmanības centrā, tāpēc tie attēloti dažāda veida darbos - gleznās, fotogrāfijās, zīmējumos, vitrāžās, skulptūrās, kā arī zīmējumos uz stikla.
 
Lielāko daļu zemes klāj ūdens – okeāni, jūras, ezeri, upes, dīķi. Ūdens pēc lietus veido lāmas un peļķes, tajās atspoguļojas pasaule – debesis, saule, koki, zāle un ziedi, arī cilvēki. Upes, ezeri un jūras vienmēr ir piesaistījušas ļaudis - tur viņi makšķerē, peldas, pie ūdens cilvēki labprāt atpūšas pēc saspringtas nedēļas. Ūdeņi ar savu plašumu un ap to valdošo mieru ir piesaistījuši daudzus māksliniekus, jo tie ir viena no pasaules skaistuma sastāvdaļām.
 
Par izstādi „Ūdeņi” Jelgavas Mākslinieku biedrības valdes priekšsēdētājs Māris Brancis atklāj: „Jelgavas Mākslinieku biedrības dalībniekiem ūdeņi allaž bijuši uzmanības centrā. Atcerēsimies Gunāra Ezernieka palu gleznojumus, Ulda Rogas Lielupes lēno tecējumu viņa Jelgavas ainavās vai nelielo upīšu rāmo ritējumu tuvējās apkārtnes skatos, Ulda Zutera jūrmalas tvērumus, Raita Junkera jaunā Mītavas tilta fiksējumus, Jura Zēberga foto uzņēmumus vai Kates Seržānes zīmējumus. Bet ne tikai eļļas vai akvareļglezniecībā jelgavnieki atainojuši ūdeņus, tie tiešāk vai netiešāk parādās tēlniecībā, vitrāžās vai zīmējumos uz stikla. Izstāde „Ūdeņi” sagādās prieku ikvienam skatītājam un katrs ieraudzīs kaut ko sev tuvu un mīļu.”
 
 
Informāciju sagatavoja
Māris Brancis un Jelgavas reģionālais tūrisma centrs