Jelgava.lv

Pasākumu saraksts 2018. gadā RSS

29.martā pl.16.00 Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī atklāj Ulda Zutera gleznu izstādi "Ainava 2016-2017". Izstāde skatāma līdz 31.maijam ( 24. marts 2018. 14:16 ) drukāt
Izstādes plakāts
Pedagogs un gleznotājs Uldis Zuters galvenokārt strādā eļļas tehnikā un ir izteikts reālists savā daiļradē –  labprāt vairākas reizes gadā dodas plenēros un glezno. Darbi ir pilni harmonijas un iekšēja spēka, kas apliecina nodzīvotā mirkļa vienreizīgumu, piesātinātu ar vīrišķīgu, apvaldītu poētiku.
 
Ulda Zutera galvenais žanrs ir ainava, kaut izmēģināti spēki arī citos – portretā un klusajā dabā. Gleznotājs nemeklē populārus dabasskatus, bet atrod ko ievērības cienīgu kā pilsētas nomalēs, tā aizaugušā pamesta parka vai meža nostūrī, nejauši ieraudzītā krūmājā vai miglas ietītā malkas kaudzē. Viņam patīk gan pavasara, gan rudens krāsainība maigi saulainā laikā un jūras klaja mierīgais pelēkums kā vēstījums par pastāvību un spēku. Tad mākslinieks var pielietot savus smalka tonālista dotumus un gleznot pelēkos vai zilganīgos toņos, pieskaņojot tiem zaļganīgās un brūnīgās nokrāsas, kurās viņa talants izpaužas visskaidrāk.
 
Izstādē “Ainava 2016-2017” būs aplūkojamas Ulda Zutera pēdējo divu gadu laikā tapušās gleznas, kas izraisīs emocionālu pārdzīvojumu, patiesumu un īstumu ikkatram izstādes apmeklētājam. Tādas ir mākslinieka ainavas – dabiskas un dzīvi apliecinošas.
 
Ulda Zutera izstāde “Ainava 2016-2017” būs apskatāma no 28.marta līdz 31.maijam Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē, Akadēmijas iela 1, Jelgava. Vairāk informācijas par izstādi pa tālruni 63005445.