Jelgava.lv

Pasākumu saraksts 2015. gadā RSS

7.oktobrī pL.17.00 Mencendorfa namā atklās Petras Derkins un Raimonda Līcīša gleznu, kolāžu un asamblāžu izstādi "Kosmiskās skumjas" ( 28. augusts 2015. 22:17 ) drukāt
Ielūgums
Nav par skumjām ko teikt, ja vien neesi dzejnieks. Te nav piemērojams racionāli utilizējošs pasaules skatījums. Nevar nevienu aicināt uz kosmiskām skumjām: būsim skumji, tad kaut kas sakārtosies! Varētu skumjas piedēvēt neveiksminiekiem un cerības zaudējušiem. Veiksmīgs bizness neveicina skumjas, taču arī neizslēdz to klātbūtni.
Es teiktu, ka skumjas un prieks nav viena otru izslēdzošas un nesavienojamas jūtas.
Es ticu, ka skumjas kā rasa pirms rītausmas veicina dzīvības neprātu un piešķir tam papildu dimensijas.
Ir skumji, ja nav skumjas!
Raimonds Līcītis
 
Mākslinieks Raimonds Līcītis ievada mūs ar saviem pastozi un ekspresīvi gleznotiem darbiem krāsainās un dinamiskās dimensijās, kuru dziļumā mēs atkal un atkal atklājam jaunas formas. Tās mūs vedina gan uz sajūtām un asociācijām ieraudzīt jau pazīstamo un redzēto, gan var būt arī noslēpumainas un nepieejamas.
Raimonds ir dzimis 1948. gadā Rīgā un jau 4 gadu vecumā zināja, ka savu dzīvi saistīs ar mākslu. Viņš 6 gadus ir studējis Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolā, ko vēlāk pameta, lai ietu savu ceļu mākslā.
 
 
Māksliniece un restauratore Petra Derkins, dzimusi 1969. gadā Šveicē, mākslas izglītību ieguvusi pie brīvmākslinieka Filipa Nelsona Dornahā (Šveice) un kopš 2011. gada pastāvīgi dzīvo Latvijā.
Izstādē redzami viņas detalizēti izstrādātās kolāžas un asamblāžas, kuru protagonisti ir ņemti no Latvijas laika trīsdesmito gadu preses, kā arī padomju laika laikrakstiem un žurnāliem. Atrastie tēli ievietoti jaunā realitātē, kas vērotājus ievada sapņainās un sirreālās pasaulēs. Nereti attēlotas arī viegli ironiskas vai dziļdomīgas ainas, iedvesmojoties gan no vēsturiskiem, gan no ikdienā sastaptajiem sižetiem Petras jaunajā dzimtenē - Latvijā.
Neskatoties uz gandrīz pretējām mākslas formām un izpausmes veidiem, abus māksliniekus vieno vienprātība būtiskos esamības jautājumos, kā arī pieeja mākslinieciskajai jaunradei: iesākot jaunu darbu, abi mākslinieki ieiet nezināmajā, tad radīšanas procesā pakāpeniski vai spontāni rada pilnīgi jaunu pasauli, kas turpina dzīvot pati par sevi.
 
Izstādes laikā, 25. oktobrī, no plkst. 11:00 - 15:00 būs iespēja tikties ar izstādes autoriem.