Jelgava.lv

Visi jaunumu ieraksti RSS

No 1. līdz 30.martam Mencendorfa namā, Rīdzinieku mājā - muzejā skatāma Gunta Švītiņa personālizstāde "Da-lī-tā un vienotā pasaule". Atklāšana 1.martā pl.17.00 ( 22. februāris 14:18 ) drukāt
Izstādes plakāts
 
Pasaule, daba un mēs esam dalīti gan kontinentos, klimata un laika joslās, ģeogrāfiskās un politiskās teritorijās, nācijās, tautās, rasēs, reliģiskajās piederībās, izredzētajos un nolemtajos ...
Brīdī, kad apzināmies savu piederību un saprotam, ka neesam vienīgie un unikālie šīs telpas apdzīvotāji, pietuvojas izpratne par vienotu pasauli. Pārsteidzoši, ka “sauļotā staba” motīvu sastopam gan Latvijas, Āfrikas un Āzijas arhitektūrā, ka zīme - rīta zvaigzne “Auseklis” Ziemeļamerikas indiāņiem un baltiem ir ar vienādu nozīmi un stāstu.
Pasaules redzējumu mēdzam atveidot kā mozaīku un šajā izstādē piedāvāju savu skatījumu un sajūtas par vienoto pasauli.
 
Guntis Švītiņš, mākslas zinātnieks, grafiķis. Mācījies Rīgas lietišķās mākslas vidusskolā, absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes un teorijas nodaļu.
Kopš 1977.gada piedalījies grupu izstādēs Apvienotajā Karalistē, Armēnijā, Dānijā, Igaunijā, Kolumbijā, Latvijā, Lietuvā, Nīderlandē, Spānijā u.c. Personālizstādes bijušas Latvijā un Ziemeļmaķedonijā.
 
kontakti/contacts
e-mail:
Http://guntis-svitins.art