Jelgava.lv

Visi jaunumu ieraksti RSS

No 22.janvāra līdz 26.februārim Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas tornī skatāma Grafikas kameras rīkotā starptautiskā miniatūrgrafikas izstāde "Kamera", kurā piedalās Kate Serāne ( 18. janvāris 2015. 12:21 ) drukāt
Izstādes plakāts
2014 gada nogalē biedrība „Grafikas kamera” atzīmēja savu 20 gadu jubileju. Jaunais gads turpinās svētku noskaņās. Arī Jelgavas pilsēta, kurā būs skatāma izstāde, svinēs nozīmīgu jubileju - 750. 
 
Jau ceturto gadu biedrība „Grafikas kamera” rīko izstādi māksliniekiem, kas mīl strādāt grafikas tehnikās un izteikt sevi miniatūrā. Šogad tiek aicināti arī mākslinieki no kaimiņvalstīm, lai vērtētu kopīgo un atšķirīgo tēlu un tehniku izvēlē. Izstādes tēma „Kamera” ir izvēlēta ar nodomu, jo vārds kamera ir neiztrūkstoša daļa biedrības nosaukumā un biedrībai ir vēlēšanās izzināt, kas mākslinieku iztēlē slēpjas zem šī vārda. 
Lai iepazīstinātu pēc iespējas plašāku publiku ar māksliniekiem, dažādajām grafikas tehnikām un popularizētu grafiku kā autonomu mākslas jomu, miniatūrgrafikas izstāde katru gadu tiek rīkota kādā no Latvijas pilsētām (2014. gadā Siguldā, 2013. gadā Valmierā, 2012. gadā Rīgā). Šogad ar mazajām grafikām priecēsim Jelgavas iedzīvotājus un viesus.
 
Izstādē piedalās spilgta mākslinieku izlase, kā Imants Krepics, Ilze Lībiete, Māris Subačs, Inese Lieckalniņa, Māris Čačka, Kate Seržāne, Lāsma Pujāte, Ausma Šmite, Ieva Nagliņa un citi mākslinieki no Latvijas, kā arī mākslinieki no Lietuvas un Igaunijas.