Jelgava.lv

Visi jaunumu ieraksti RSS

No 25.maija līdz 22.jūnijam Dobeles novadpētniecības muzejā skatāma izstāde "Pie niedrītes laivu sēju". Tikšanās ar māksliniecēm 30.maijā pl.12.00 ( 24. maijs 10:14 ) drukāt
Izstādes plakāts
 Dobeles Novadpētniecības muzejā no 25.maija līdz 22.jūnijam apskatāma Dobeles un Jelgavas mākslinieku darbu izstāde “Pie niedrītes laivu sēju…”. Tikšanās ar izstādes autorēm 30.maijā plkst. 12.00.
Izstādes autores: Aiva Bulmere, Anda Buškevica, Anna Kaltigina, Antra Kārkla, Asnate Marts Zutere, Dita Veģe, Guna Gaiķe, Ilze Ezerniece, Inita Vilks, Inta Paulsone, Ivanda Spulle-Meiere, Mairita Zvirgzdiņa un Nellija Skujeniece.
 
            Izstādes nosaukumā izmantotas rindiņas no tautasdziesmas:  “Pie niedrītes laivu sēju, Pie auziņas kumeliņu; Pats tecēju kalniņā Zeltenīšu lūkoties.” Tajā saklausāms vieglums un  mazliet vieglprātīgas neapdomības, optimisms un paļaušanās labvēlīgam liktenim.
Vairākos darbos par galveno kļuvusi tieši apdziedātā niedrīte, citos tā kalpo tikai kā fons. Niedres aug ūdeņu tuvumā, tāpēc izstādes centrā ir arī upes, ezeri un jūra. Katra māksliniece atklāj ar ūdens pasauli saistītas noskaņas, sajūtas un asociācijas. Darbi veidoti dažādās tehnikās un formās.
 
Tikšanās laikā ar māksliniecēm tiks fotografēts. Fotogrāfijas tiks izmantotas publicitātei nekomerciālos nolūkos. 
 
 
Informāciju sagatavoja:
Baiba Ļipņicka