Jelgava.lv

Visi jaunumu ieraksti RSS

No 27.februāra līdz 16.martam un no 8.aprīļa līdz 7.maijam Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī skatāma izstāde "Trīs māsas. Gundega, Lolita un Ritma Zikmanes" ( 12. marts 2015. 15:21 ) drukāt
IZSTĀDES ANOTĀCIJA
Izstādē “Trīs māsas” būs skatāmi darbi, kas tapuši pēdējos gados. Gundega Zikmane rādīs ainavas un ziedus, Lolita - Jelgavas skatus, interjerus un klusās dabas, savukārt Ritma - lauku dzīves raupjumu un maz ievērotās ikdienas mūžlaicību un pamatīgumu.
Eduards Zikmanis (māsu Zikmaņu tēvs) dzīvoja Talsu pusē un savulaik vēlējies mācīties Latvijas Mākslas akadēmijā. Līdzekļu trūkuma dēļ viņš savu sapni nevarēja īstenot, tomēr mīlestību pret zīmēšanu savām trim meitām viņš iemācījis jau no mazotnes. Tieši mīlestība un vajadzība pēc mākslas noteica māsu izvēli turpmākajā dzīvē- visas trīs māsas mācījās Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā. Tālāko dzīves ceļu gan noteica dažādi apstākļi. Gundega savu darba mūžu nostrādāja kombinātā “Māksla” par noformētāju. Strādājot kombinātā, Gundega nespēja līdz galam piepildīt savu radošo garu, tāpēc 1980.gadā nopietni pievērsās akvarelim un ir viena no retajām māksliniecēm latviešu mākslā, kas piekopj angļu akvareli. Tajā būtisks ir zīmējums, detaļu precizitāte un viegls, caurspīdīgs ūdenskrāsu klājums.
Abas jaunākās māsas - Lolita un Ritma absolvēja Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu. Lolita un Ritma ļoti pamatīgi pievērsās ofortam, kļūdamas par nozīmīgām grafiķēm mūsu mākslā. Lolita ir izcīnījusi galveno prēmiju IV Tallinas grafikas triennālē (1977), vienu no desmit prēmijām VI starptautiskajā grafikas triennālē „Intergrafika” Berlīnē (bijušajā Vācijas Demokrātiskajā republikā (1980)) un daudzus citus apbalvojumus. Paralēli grafikai, abas māsas strādā arī glezniecībā – Lolita eļļas tehnikā, bet Ritma pastelī. Šīs tehnikas tagad kļuvušas par galveno māsu pašapliecināšanās iespēju.
 
Izstādes plakāts
Ieskats izstādes atklāšanā