Jelgava.lv
Petra Derkins
 Dzimusi Caminada, 1969. gadā Šveicē. Jau kopš bērnības sajuta mākslas valdzinājumu, taču izglītoties mākslā sāka tikai 32 gadu vecumā pie amerikāņu izcelsmes brīvmākslinieka Filipa Nelsona Dornahā (Šveicē).
2005. - 2008. gadā Mākslas augstskolā Bernē mācījusies konservāciju un restaurāciju, iegūstot bakalaura grādu. Kopš 2008. gada neregulāri strādā dažādos restaurācijas projektos.
Kopš 2011.g. Petra Derkins dzīvo sava vīra dzimtenē Latvijā un velta savu laiku mākslai.
2012.g. viņa realizēja mākslas projektu – sienas gleznojumu publiskā telpā, autobusu pieturā Apguldē.
2013.g. Eiropas Savienības mājā, Rīgā, notika pirmā izstāde kopā ar mākslinieci Ilonu Drīliņu.
2015.g. piedalījās triju Baltijas valstu sadraudzības pilsētu – Jelgavas, Pērnavas un Šauļu – mākslinieku simpozijā Pērnavā (Igaunija) ar izstādi "Asamblāža". Tā paša gada rudenī sekoja kopīga izstāde ar mākslinieku Raimondu Līcīti Mencendorfa namā, Rīgā.
2016.g. maijā LU Akadēmiskajā bibliotēka par godu Šveices lasītavas un Austrijas bibliotēkas 15 gadu jubilejai māksliniece tika uzaicināta izstādīt savus darbus (kolāžas).
Rudenī 2016.g. māksliniece piedalījās starptautiskajā izstādē ARTE BINNINGEN Šveicē.
Kopš 2014.g. Petra Derkins ir Jelgavas mākslinieku biedrības biedre un regulāri piedalās tās rīkotajās izstādēs.
 
Kopš vairākiem gadiem māksliniece savu radošo enerģiju velta mazformātu kolāžām un asamblāžām, kuru protagonisti - ņemti no Latvijas laika trīsdesmito gadu preses, kā arī no padomju laika žurnāliem - ir ielikti dažādās sirreālās, jaunās pasaulēs. Nereti attēlotas arī viegli ironiskas ainas, iedvesmojoties gan no vēsturiskiem, gan no ikdienā sastaptajiem sižetiem Petras Derkins jaunajā dzimtenē - Latvijā.
Asamblāžas un kolāžas
Zīmējums
Citi darbi